Niedziela, 14 maja 2017 r. godz. 14:30 w Forest Park, Queens https://www.nycgovparks.org/parks/forest-park

14:30 – zbiórka przy muszli koncertowej i odśpiewanie na leśnych alejkach Litanii Loretańskiej w intencji Matek. 15:00 wspólne grillowanie, śpiewanie, wspominanie, wspólna zabawa. Przewidziany jest występ orkiestry dętej „Sokolnia”.

Postaramy się przygotować trochę kiełbasy na grilla, chleb, coś do picia, a jeśli ktoś się obawia, że może nie wystarczy dla wszystkich, to uczynimy cud rozmnożenia, oczywiście dokonany Waszymi rękami. Z poprzedniego spotkania pamiętam cudowną w smaku kiełbasę własnej roboty. Może i tym razem takich cudotwórców nie zabraknie.

Nasze spotkanie będzie połączone z akcją charytatywną. Otóż „Tygodnik Plus” http://www.tygodnikplus.com/pl/n1411/plus-polish-festival-day-1 organizuje polski Festiwal, na którym woluntariusze ze Wspólnoty Dobrego Samarytanina będą mieć własne stoisko, gdzie będą zbierane fundusze na misję polskiej zakonnicy, Siostry Rut, która w dalekiej Tanzanii buduje Sierociniec dla biednych dzieci, którym w oczy zagląda głód, a czasem umierają z głodu. O misji Siostry może my się dowiedzieć na stronie: http://nytravelclub.com.pl w sekcji: Uratuj życie dziecka – Afrykańskie misje.

Na stanowisku Wspólnoty będą różne atrakcje dla dzieci, będzie można także kupić książki, w związku z tym mamy serdeczną prośbę do uczestników Majówki Klubu Podróżnika, aby na spotkanie w Parku przynieść książki, które może niepotrzebnie zalegają w domu /w jęz. polskim i angielskim/. Te książki będą sprzedawane na Festiwalu i cały dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na Sierociniec w Tanzanii.

Na Majówkę Podróżnika zapraszamy wszystkich; tych którzy z nami podróżowali, będą podróżować, lub chcą przynależeć do naszej duchowej wspólnoty.

Serdecznie zapraszamy

Fot. 1. Hawaje. 2. Forest Park. 3,4,5. Misja Siostry Rut

Majówka Klubu Podróżnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *