Niedziela, 14 maja 2017 r. godz. 14:30 w Forest Park, Queens https://www.nycgovparks.org/parks/forest-park

14:30 – zbiórka przy muszli koncertowej i odśpiewanie na leśnych alejkach Litanii Loretańskiej w intencji Matek. 15:00 wspólne grillowanie, śpiewanie, wspominanie, wspólna zabawa. Przewidziany jest występ orkiestry dętej „Sokolnia”.

Postaramy się przygotować trochę kiełbasy na grilla, chleb, coś do picia, a jeśli ktoś się obawia, że może nie wystarczy dla wszystkich, to uczynimy cud rozmnożenia, oczywiście dokonany Waszymi rękami. Z poprzedniego spotkania pamiętam cudowną w smaku kiełbasę własnej roboty. Może i tym razem takich cudotwórców nie zabraknie.

Nasze spotkanie będzie połączone z akcją charytatywną. Otóż „Tygodnik Plus” http://www.tygodnikplus.com/pl/n1411/plus-polish-festival-day-1 organizuje polski Festiwal, na którym woluntariusze ze Wspólnoty Dobrego Samarytanina będą mieć własne stoisko, gdzie będą zbierane fundusze na misję polskiej zakonnicy, Siostry Rut, która w dalekiej Tanzanii buduje Sierociniec dla biednych dzieci, którym w oczy zagląda głód, a czasem umierają z głodu. O misji Siostry może my się dowiedzieć na stronie: http://nytravelclub.com.pl w sekcji: Uratuj życie dziecka – Afrykańskie misje.

Na stanowisku Wspólnoty będą różne atrakcje dla dzieci, będzie można także kupić książki, w związku z tym mamy serdeczną prośbę do uczestników Majówki Klubu Podróżnika, aby na spotkanie w Parku przynieść książki, które może niepotrzebnie zalegają w domu /w jęz. polskim i angielskim/. Te książki będą sprzedawane na Festiwalu i cały dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na Sierociniec w Tanzanii.

Na Majówkę Podróżnika zapraszamy wszystkich; tych którzy z nami podróżowali, będą podróżować, lub chcą przynależeć do naszej duchowej wspólnoty.

Serdecznie zapraszamy

Fot. 1. Hawaje. 2. Forest Park. 3,4,5. Misja Siostry Rut

Majówka Klubu Podróżnika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *