Korzystając z zaproszenia, odwiedziłem 9 grudnia Polską Grupę z Klubu Seniora „Beautiful Life” /Piękne życie/ na Brooklynie. Spotkanie miało wigilijny charakter. Kolędowaliśmy, wspominaliśmy nasze najpiękniejsze wigilie i dzieliliśmy się opłatkiem. Dziękowaliśmy Bogu za Światło, które zabłysło nad Betlejem, a było to światło Miłości, która wcieliła w małe dzieciątko Jezus. Tę miłość wcielamy w nasze życie przez czyny miłości. Przez nie Bóg staje się obecny wśród nas.

Ta Miłość wcieliła się w Klubie przez ofiarę $540 na ratowanie głodujących sierot i budowę dla nich sierocińca w Tanzanii. Po obejrzeniu filmu o budowie sierocińca / https://www.youtube.com/watch?v=KMBcf_WkzPs&t=45s / otworzyły się nie tylko serca Członków Klubu, którzy podzielili się swoimi skromnymi emeryturami.

Kochani, pod kierownictwem Pana Jarka stanowicie wspaniałą wspólnotę, otwartą na potrzeby najbiedniejszych. Bóg zapłać za życzliwość i ofiarność. Niech Bóg Wam błogosławi obdarzy radością i pokojem na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

ks. Ryszard Koper

Miłość czyni życie bożym i pięknym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *