Od roku 1992 wraz z przyjaciółmi organizuję wycieczki i pielgrzymki do różnych zakątków świata. Przy organizacji wyjazdów opracowujemy autorskie programy wyjazdów, korzystając z pomocy profesjonalnych biur podróży. Miejscem organizacji wyjazdów jest Nowy Jork. Uczestnicy tych wyjazdów najczęściej mieszkają w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie. Nasze podróże mają charakter poznawczy, pielgrzymkowy lub wycieczkowy, a najczęściej w naszych wyjazdach te trzy elementy wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Od samych uczestników zależy, czy bardziej potraktują wyjazd jako wycieczkę lub pielgrzymkę. Na nikogo nie jest wywierana presja co do duchowego kształtu naszego wyjazdu.

Mówi się, że podróże kształcą. To prawda. Podróże, które mają charakter pielgrzymki nie tylko kształcą, ale ubogacają nas duchowo i przybliżają do Boga. Doroteusz z Gazy w IV wieku pisał: „Wyobraźcie sobie, że świat jest kołem, w centrum znajduje się Bóg, a promienie to różne sposoby życia ludzi. Kiedy ci, którzy pragną zbliżyć się do Boga, idą w stronę centrum, zbliżają się do siebie nawzajem, zbliżając się równocześnie do Boga. Im bardziej zbliżają się do Boga, tym bardziej zbliżają się wzajemnie do siebie. A im bardziej zbliżają się do siebie, tym są bliżej Boga”.

W czasie naszych pielgrzymek i wycieczek w całej rozciągłości doświadczamy prawdziwości słów Doroteusza. Do roku 2017 ponad dwa tysiące osób wyruszało z nami na szlak pielgrzymkowy lub wycieczkowy. Wytworzyła się specyficzna wspólnota ludzi, którzy są ciekawi świata lub pragną nawiedzić miejsca, które w sposób szczególny dotknęła ręka Boga. Czujemy się razem dobrze, chcemy razem pielgrzymować i podróżować. Wspólnie wybieramy miejsca, które chcemy odwiedzić, sami organizujemy wyjazdy lub wybieramy do pomocy w organizacji wyjazdów biura podróży, które oferują nam najkorzystniejsze warunki. Organizujemy spotkania, aby razem przywoływać najpiękniejsze pielgrzymkowe i wycieczkowe wspomnienia.

Powstała bardzo ciekawa wspólnota, którą nieformalnie nazwaliśmy Nowojorskim Klubem Podróżnika. W roku 2017 nasza wspólnota dojrzała na tyle, że postanowiliśmy zarejestrować ją w urzędzie miasta Nowy Jork pod nazwą: New York Travel Club LLC.

Uczestnicy wycieczek i pielgrzymek oraz nasi sympatycy mogą formalnie zapisać do Nowojorskiego Klubu Podróżnika. Na naszej stronie internetowej są formularze zgłoszeniowe. Z przynależnością związane są pewne udogodnienia, jak bezpośrednie informowanie emailem o planowanych wyjazdach, spotkaniach itp.. Czas pokaże, jakie inne udogodnienia możemy zaoferować członkom.

Serdecznie zapraszamy do naszej klubowej wspólnoty.