Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest w swoim rodzaju jedyna i niepowtarzalna. Najgłębiej zapada w duszę i serce. Powracając myślą na szlaki pielgrzymkowe ciągle odnajdujemy coraz to nowe treści, które ubogacają nasze życie wewnętrzne i przybliżają do Boga. Pielgrzymka prowadzi nas widzialnymi znakami historii naszego zbawienia, ale to nie one wyznaczają zasadniczy nurt naszego pielgrzymowania.

Nawiedzane miejsca, droga mierzona kilometrami są pomocne w pokonywaniu przestrzeni duchowych i zbliżaniu się do tego, co istotne. Gdy patrzę na pielgrzymów, którzy roniąc łzy wzruszenia z nabożną czcią całują skałę Golgoty, po której spływała krew naszego Zbawiciela, jestem pewien, że są na duchowej drodze, która prowadzi do spotkania ze zbawiającym Bogiem.

Na szlakach duchowej pielgrzymki przechodzimy niejako obok dyskusji naukowych na temat dat i lokalizacji miejsc związanych z wydarzeniami biblijnymi. Są one ważne, ale dla nas w tym momencie ważniejsze jest stwierdzenie, „jak mówi tradycja”. Ponieważ tradycja żywą pamięcią uczniów Chrystusa i żarliwą miłością ich serc prowadzi nas do samych początków, gdzie możemy doświadczyć obecności Boga.

Spotkanie pielgrzymkowe 18 marca 2018 roku po Mszy św. /w języku polskim/ o godz. 11:00 w kościele św. Stanisława BM w Ozone Park / Adres: Kościół św. Stanisława BM, 90-01 101 Ave / skrzyżowanie Rockaway Blvd & 88th Street/, Ozone Park, NY 11417. Metro A, przystanek 88 Street/.  

Pan Roman Jasiński, uczestnik pielgrzymki nagrał piękny film z pielgrzymki, którego zwiastun można obejrzeć na załączonym linku YouYube: https://www.youtube.com/watch?v=TKfBFtdLDW4&t=48s

Całość filmu można obejrzeć na płycie DVD, którą można będzie nabyć w czasie spotkania. Cały dochód ze sprzedaży płyt będzie przeznaczony na budowę sierocińca w Tanzanii:  https://nytravelclub.com.pl/category/misje-afrykanskie/

Jeśli ktoś jest zainteresowany nabyciem płyty prosimy o zgłoszenie, pisząc na mail: maggi5577@gmail.com lub rkoper@hotmail.com  Wcześniejsze zamówienie pozwoli na nagranie odpowiedniej ilości płyt.

Na spotkanie serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy byli na wspomnianej pielgrzymce, jak tez na innych, oraz sympatyków pielgrzymowania i podróżowania. Zapraszamy także wszystkich członków Wspólnoty Dobrego Samarytanina oraz tych, którzy wspierali i wspierają misję Siostry Rut w Tanzanii.

Na spotkanie można przynieść swojego wypieku ciasto, ale niekoniecznie, bo zamówimy w cukierni.

Pielgrzymkowe wspomnienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *