„Serce” sierocińca w Tanzanii, budowanego przez Siostrę Rut przy wsparciu Wspólnoty Dobrego Samarytanina dotarło z Polski do sierocińca.

Jak zapewne pamiętamy przed kilkoma tygodniami Siostra Rut pisała do Wspólnoty: „Otrzymaliśmy od KIRCHE IN NOT obietnicę 15 tys. euro na nasze dzieło, ale pod warunkiem, że sami zbierzemy na ten cel 20 tys. dolarów”. W krótkim czasie zebraliśmy dzięki niesamowicie hojnym ofiarodawcom nie 20, ale 30 tysięcy dolarów.

W takim razie, jak Siostra Rut powiedziała, budujemy nie kaplicę, ale kościół, aby wykorzystać ofiarowane pieniądze zgodnie z wolą ofiarodawców. Serce sierocińca, tabernakulum ofiarowała Małgosia, koordynatorka Wspólnoty Dobrego Samarytanina, mówiąc, że tabernakulum będzie „domkiem” dla Jezusa i centrum życia całego ośrodka.

Nadal zbieramy pieniądze na budowę pozostałych dwóch skrzydeł sierocińca i punktu medycznego. Na ten cel będziemy zbierać w najbliższą niedzielę na imprezie charytatywnej w kościele św. Stanisława BM. Serdecznie zapraszamy na niedzielna imprezę. Program imprezy jest na zamieszczonym plakacie.

Serce jest już na swoim miejscu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *