Takim zawołaniem rozpoczęły się 9 grudnia 2018 roku, w kościele św. Stanisława BM w Ozone Park „Mikołajki – świąteczny dar dla sierot w Afryce”. Jest to hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju, które rozpalone od płomienia w grocie narodzenia Jezusa Chrystusa jest znakiem miłości, pokoju i ciepła. Rozświetla ciemność zła, niezgody, nieufności oraz cierpienia i przynosi ciepło, braterstwo i zgodę w ludzkiej rodzinie. Światło przynieśli harcerze zastępu Pieniny z parafii Matki Bożej Częstochowskiej z Brooklynu. I w towarzystwie zuchów zastępu Świetliki z Ozone Park zapalili specjalnie przygotowaną świecę przy ołtarzu. Po Mszy św. świeca została przeniesiona do auli kościoła, gdzie każdy mógł zapalić wcześniej przygotowane świece i zabrać do domu „światło, które łączy”.

To symboliczne światło, urzeczywistniało się w imprezie charytatywnej, która miała miejsce w auli kościoła. Solidarnie łączyliśmy się z sierotami w Afryce, które nieraz przymierają głodem i dzieliliśmy się z nimi dobrami, którymi Bóg nas obdarzył. Dzięki ofiarności wielu osób mogliśmy zebrać sporą sumę (szczegóły na stronie: nytravelclub.com.pl w sekcji: Afrykańskie misje) dla głodujących sierot w Afryce. Członkowie Wspólnoty Dobrego Samarytanina i woluntariusze z koordynatorką Wspólnoty, Małgorzatą Kaleta na czele przez wiele dni, do późnych godzin nocnych pracowali na rzecz tej imprezy oraz załatwiali wiele innych spraw.

Do tej akcji charytatywnej przyłączyli się liczni sponsorzy. Wśród nich PSFCU, Lowell International Foods, Bacik Company of New York, Inc., Piekarnia Syrena, cukiernia San Caffe, cukiernia Rivera, cukiernia Piekło, cukiernia, piekarnia R. Babka. Wielu indywidualnych sponsorów złożyło ofiary pieniężne, ofiarowało produkty żywnościowe, ozdoby świąteczne na kiermasz, kwiaty, kartki świąteczne itp. Sponsorów, ofiarodawców i woluntariuszy było tak wielu, że wymienienie ich wszystkich przekroczyłoby ramy tego artykułu, stąd też szczegółowy wykaz sponsorów i woluntariuszy zamieścimy na naszej stronie internetowej i na naszym profilu FB.

„Światło, które łączy” płonęło pełnym blaskiem w wypełnionej po brzegi sali pod kościołem w rytmach melodii bożonarodzeniowych prezentowanych przez zespół „Chłopaki z Maspeth” oraz małych i dorosłych artystów z przedszkola „Skrzacik”. Płonęło w radosnych oczach dzieci, którym Mikołaj wręczał paczki. Można je było zauważyć w przyjacielskich spotkaniach przy stołach, gdzie woluntariusze serwowali przysmaki polskiej kuchni. A nawet w kuchni, gdzie przemęczeni, ale uśmiechnięci woluntariusze pod kierownictwem Janiny Warchoł przygotowywali posiłki. Jednak najważniejsze w tym była świadomość, że przez udział w tej imprezie charytatywnej przyczyniamy się do tego, że w Afryce w czasie świąt będzie mniej głodnych dzieci, a niektóre będą się mogły cieszyć prezentem św. Mikołaja.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że Mikołajki pod każdym względem były bardzo udane. Bóg zapłać.

Nasi sponsorzy i woluntariusze:

Piekarnia Syrena- ciasto i chleb

Piekarnia Piekiełko- cisto

Masarnia Bacik – kiełbasa

Cukiernia Riviera – ciasto

Lowell Foods – słodycze na paczki

Członkowie WDS – zakup zamrażarki

Elzbieta Kibart – ciasto

Pawel  Galanty – ciasto i pomoc

Alicja Paszkowska – ciasto i słodycze

Halina Zawadzka – ciasto

Zosia – ciasto

Gosia Gromek – ciasto i pomoc

Krystyna Chociej – ciasto i pomoc

Joanna Hajduczek ciasto i pomoc

Wanda Potaczala – ciasto, ozdoby choinkowe i pomoc

Maria Sudol – ciasto

Sylwia, Roman i Natalia Jasinski – bigos, naklejki WDS, pomoc

Bozena Kyc – sprzęt do kuchni, zakupy, pomoc

Iwona Bielawska – listy do sponsorów, pomoc

Jacek – pomoc

Mróż Aleksandra- ozdoby choinkowe i kartki świąteczne

Renata Bednarczyk – bigos, ciasto pomoc

Krystyna – stroiki, aniołki

Jacek – pomoc

Ezbieta Przybysz – 300 gołąbkow i 300 pasztecików

Magdalena Janucik – kwiaty

Woluntariusze

Zuzia Pula

Jola Sotfin

Malgosia Gromek

Iwona Bielawska

Krystyna Chociej

Wanda Potaczala

Bozema Kyc

Renata Bednarczyk

StanislawWinnicki

Halina Winnicka

Malgosia Gausin

Roman Jasinski

Jasia Warchol

Asia Hajduczek

Gabriela Bednarczyk

Sylwia Jasinski

Malgorzata Kaleta

Grzegorz Gach

Natalia Jasinski

Emily Gausin

Ofiary pieniężne

Andrzejewski Andrzej i Ewa – $1000

Polish & Slavic Federal Credit Union – $ 1000

MEDICITI DGUGS INC. – $ 300

GREENBAY ORGANIC FOODS, LLC – $ 300

GREENBAY MARKETPLACE INC. – $ 200 /9 XII 18/

Przybysz Elżbieta    – $ 200

Anonimowa   – $ 50

Maria  – $ 50

Helena  – $ 300

Iwonka $20+ znaczki

Zapewne nie wszyscy sponsorzy i woluntariusze są tu wymienieni, ale w miarę naszych możliwości będziemy uzupełniać te listę.

ks. Ryszard Koper

„Światło, które łączy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *