www.goodsamaritans.pl

Wielki Post jest czasem przygotowania się do Wielkanocy. Są to najważniejsze święta chrześcijańskie. Chrystus zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy.

Ten święty czas Postu oferuje nam wiele praktyk religijnych, które przygotowują nas do świąt Zmartwychwstania Chrystusa, które jest także naszym zmartwychwstaniem.

Ewangelia podsuwa nam trzy podstawowe praktyki wielkopostne: post, modlitwa i jałmużna. Jałmużna zajmuje szczególne miejsce, bo jest konkretnym praktykowaniem najważniejszego przykazania, przykazania miłości Boga i bliźniego, tak Boga. Chrystus mówi: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Od kilku lat Wspólnota Dobrego Samarytanina z Nowego Jorku organizowała akcje charytatywne pod hasłem „Wielkopostna jałmużna dla głodujących sierot w Afryce”. Sponsorowała budowę Ośrodka Samarytańskiego dla sierot w Tanzanii i rozpoczęła budowę Wioski Dziecięcej dla 200 sierot ojca Bashobory w Ugandzie. Kompleks będzie się składał z 12 budynków w tym kaplicy pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

Wspólnota Dobrego Samarytanina ma za sobą bardzo trudny czas, ale zaczyna się teraz odradzać w nowym kształcie, który pozwoli działać jeszcze skuteczniej zarówno dla sierot w Afryce jak i też chorych dzieci z Polski oraz potrzebujących naszych rodaków w USA.

Szczegóły związane z działalnością będą podane w najbliższym czasie. Podaje kilka tych informacji, ponieważ otrzymujemy telefony od wielu ludzi, którzy pytają, czy w tym roku będzie organizowana jałmużna dla sierot w Afryce. Tak będzie organizowana i już dziś mogę podać konto, na które można wpłacać ofiary na budowę Wioski Dziecięcej dla sierot w Ugandzie.

Wspólnota Dobrego Samarytanina jest organizacją Woluntariuszy. 100% złożonych ofiar trafia do sierot. Ani jeden cent z ofiar nie jest przeznaczany na funkcjonowanie Wspólnoty. Stąd też nadzwyczajna skuteczność niesionej pomocy biednym.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod telefonami: 3476832630 (Małgorzata Kaleta-koordynatorka Wspólnoty Dobrego Samarytanina) i 347 876 3738 (ks. Ryszard)

Konto # 1434750

POLISH&SLAVIC FCU 140 GREENPOINT AVENUE BROOKLYN, NY 11222 ABA # 2260082022

CZEKI WYPISUJEMY NA: ST. STANISLAUS B.M. CHURCH

W MEMO DOPISEK: GOOD SAMARITAN CHARITY

CZEKI WYSYŁAMY NA ADRES:

STANISLAUS B.M. CHURCH Attn. GOOD SAMARITAN CHARITY

101 E 7th. STREET

NEW YORK, NY 10009

Attn. Good Samaritan Charity

Złożone ofiary można odliczyć od podatków.

Wspólnota Dobrego Samarytanina przygotowuje własną stronę internetową (jest w budowie), do odwiedzenia serdecznie zapraszamy: www.goodsamaritans.pl

Na stronie internetowej Nowojorskiego Klubu Podróżnika zostawiamy sekcję „Misja Wspólnoty Dobrego Samarytanina”. Będzie ona pełnić pewnego rodzaju rolę archiwum WDS. Nowe materiały będą publikowanie na nowej stronie Wspólnoty, na którą serdecznie zapraszamy.

Ks. Ryszard Koper

Wielkopostna jałmużna – 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *