Kolejna akcja charytatywna Wspólnoty Dobrego Samarytanina 13 maja tego roku zaowocowała wzruszającą solidarnością w czynieniu dobra. Przez kilka długich wieczorów woluntariusze pod kierownictwem Janiny Warchoł zrobili około 5 tys. pierogów, które były głównym źródłem dochodu imprezy charytatywnej „Matczyny dar dla sierot w Afryce” w Ozone Park.

Frekwencja dopisała, aula pod kościołem była wypełniona po brzegi. Praca i poświęcenie tak wielu oddanych woluntariuszy Wspólnoty Dobrego Samarytanina na czele z Małgorzatą Kaleta, koordynatorką tej Wspólnoty nie poszły na marne.

Wiele rodzin połączyło dziękczynienie Bogu za cudowną matczyną miłość z miłością ogarniającą najbardziej potrzebujących, do której wzywa nas Chrystus. Mamom był poświęcony program artystyczny przygotowany przez Polską Szkołę z Ozone Park. Całemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka świetnego zespołu muzycznego „Chłopaki z Maspeth”.

Tą imprezą charytatywną rozpoczęliśmy akcję „Kup łóżko dla sieroty”. Aby jednak dzieci mogły zamieszkać w budowanym przez nas sierocińcu potrzebne jest wyposażenie pokoi, między innymi w łóżka. Na ostatniej imprezie charytatywnej zebraliśmy ponad 6 tys. dolarów. Dalsze ofiary ciągle napływają. Kilka osób ofiarowało pieniądze na zakup wyposażenia pokoju. W poniedziałek, po imprezie dwie kolejne rodziny z wpłaciły na łóżko dla sierot.

Na rzecz tej imprezy pracowało wielu woluntariuszy, którym bardzo serdecznie dziękujemy. Za dobre serce niech Bóg obdarzy swoim błogosławieństwem.

Fot. Marek Rygielski

ks. Ryszard Koper

Matczyny dar dla sierot w Afryce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *